Olomouc

Adaptační programy v Lanovém centru PROUD

Přemýšlíte, jak opět rozběhnout fungující kolektiv po prázdninách, zapojit nové žáky do stávajícího kolektivu nebo máte novou třídu a rádi byste mezi žáky/studenty vytvořili pevné pouto?

Půldenní programy – délka 4 hodiny

Varianta č. 1 – Aktivity na zemi a lezení
Program zahrnuje kombinaci adaptačních aktivit na zemi a lezení na lanových překážkách. Tento program je rozšířenou verzí školního výletu. Je vhodný pro kolektivy, které se navzájem znají a chtějí pokračovat v upevňování vztahů.

Možnosti:

1 hodinu adaptačních aktivit na zemi a 3 hodiny lezení (1+3)
2 hodiny adaptačních aktivit na zemi a 2 hodiny lezení (2+2)

Varianta č. 2 – Aktivity na zemi
Program zahrnuje kombinaci adaptačních aktivit na zemi. Tento program je vhodný pro třídy a kolektivy, které se navzájem neznají (nově vytvořená třída) nebo skupiny, které chtějí rozvíjet práci ve skupině.

Do poznámky u objednávky programu napište, kterou variantu volíte. (př. varianta č. 1: 1+3)

Celodenní programy – délka 7 hodin

Délka programu umožňuje více se zaměřit na rozvoj poznání, spolupráce, vytvoření vazeb mezi žáky navzájem a mezi třídou a pedagogem. Větší část programu se realizuje na zemi, lezení na překážkách je pouze doplněk. Tento program je vhodný pro nově vytvořené kolektivy žáků. Cílem programu je podpořit rozvoj skupiny, posílit pozitivní vztahy mezi žáky/studenty a rozvíjet spolupráci v rámci kolektivu. Jako prostředky využíváme především seznamovací a poznávací aktivity, iniciativní, týmové a strategické hry, nízké a vysoké lanové překážky.

Cena zahrnuje: program, vyškolené instruktory, veškerý materiál, pojištění účastníků, doprovod zdarma. V ceně celodenní varianty je oběd.

Služby pro pedagogy

Víme, jak časově náročné pro učitele bývá příprava výletu. Proto se Vám snažíme v přípravách co nejvíce pomoci. Nabízíme Vám možnost zaslat jízdenky na městskou hromadnou dopravu.

Pizza k programu

K programům pro školy je možné objednat pizzu, kterou vám připravíme přímo u nás v lanovém centru. Po programu se tak můžete s dětmi posilnit a dát si naši pizzu třeba k obědu. Pizzu, prosím, objednávejte 5 dnů dopředu emailem nebo telefonicky.