Olomouc

Bezpečnost

V posledních letech prudce stoupá výstavba různých lanových center a parků. Jednotlivá centra se od sebe liší provedením, místem, produkty, cenami, klienty, ale bohužel také bezpečnosti.

V Lanových centrech PROUD je BEZPEČNOST NAŠÍ PRIORITOU!

Všichni instruktoři Lanového centra PROUD (dále jen LC PROUD) jsou odborně vyškoleni dle metodiky MŠMT - Instruktor pro lanová centra a lanové parky a instruktoři raftingu (závodníci SKUP Olomouc, členové Vodní záchranné služby) jsou držiteli akreditovaných licencí MŠMT ČR pro programy na raftech. Všichni instruktoři jsou proškoleni v poskytnutí první pomoci.

Bezpečnostní standardy, které uplatňujeme v Lanových centrech PROUD a při stavbě lanových překážek, vycházejí ze standardů mezinárodních organizací ACCT (Association for Challenge Course Technology) a norem ERCA (European Ropes Course Association) a z několikaleté praxe spojené s provozem vlastních a partnerských areálů.

Veškerý horolezecký materiál používaný v LC PROUD pochází od renomovaných výrobců a splňuje tak veškeré oborové normy.

Účastníci našich programů jsou také automaticky pojištěni – Pojistka odpovědnosti organizace vůči škodě způsobené klientovi v rámci programu.

V každém roce absolvuje program LC PROUD přes 80 tisíc osob (z toho asi 75% žáků základních a středních škol) bez jediného vážného úrazu.

Lanové centrum PROUD potvrzuje, že během programů vedených jeho instruktory na sebe přebírá zodpovědnost za škody způsobené klientovi v rámci programu, jež si klient nezpůsobil vlastní vinou (běžel, zakopl, rozbil si koleno) anebo na základě objektivních příčin.