Brno

Život na stromě

Přírodně motivovaný program pro 1.stupeň ZŠ, ve kterém se děti dozví mnoho zajímavostí o životě stromu a zvířatech, která na něm a v jeho okolí žijí.

Cena

340 Kč
osoba/program

Město

Brno

Určeno pro

Školy a neziskové organizace

Délka programu

3 h

Počet osob

18-30

Minimální věk:

6

Město
Brno
Určeno pro
Školy a neziskové organizace
Délka programu
3 h
Počet osob
18-30
Minimální věk:
6

Možnosti realizace

Leden Duben Červenec Říjen
Únor Květen Srpen Listopad
Březen Červen Září Prosinec

Popis programu

Program Život na stromě je určen pro děti ve věku od 6 do 9 let. Po domluvě i předškolní třídy mateřských škol.

Cíl programu

Program se zajímavou formou věnuje přírodě v našem okolí a prohlubuje vztah dětí k tomuto tématu. Kromě zábavy a pohodové atmosféry je také cílem utváření třídního kolektivu, rozvoj spolupráce a komunikace dětí. 

Organizace dne

Děti přijdou do Lanového centra a pomocí her se dozví jaká zvířátka mohou v okolí dubu či přímo na něm žít. Následně se pokusí  společnými silami vypěstovat vlastní dub (budou k tomu potřebovat vodu a sluníčko). Věříme, že během pauzy na svačinu jeden velký dub v Lanovém centru vyroste.

Ve druhé části programu, zaměřené na lezení, děti obydlují zvířátky jimi vypěstovaný dub a sami si volí, jak vysoko chtějí vylézt. Než se zvířátkem lezou nahoru, tak se o něm od instruktora dozví zajímavost. Je na každém dítěti, jak často a vysoko během tohoto programu poleze.

Způsob jištění

Během lezení dětí využíváme vzájemné jištění, kdy je lezec jištěn druhou osobou ze země. Děti do 10 let nemohou samy jistit, proto jištění zajišťují instruktoři. Děti rozdělíme do skupinek a v každé skupince bude jistit jeden z našich instruktorů.

Cena programu

Délka3 h
Počet osob18-30
Cena340 Kč

Cena zahrnuje: program (1,5 hodiny aktivit na zemi, 1,5 hodina lezení), 4 vyškolené instruktory, veškerý materiál a pojištění účastníků.