Brno

Důležité informace k programům

Jaký způsob jištění používáme?

Vzájemné jištění (viz. foto)

Způsob, který využívají horolezci při jištění na skalách nebo na umělých stěnách. Lezec je jištěn další osobou, respektive osobami, s využitím dynamického horolezeckého lana vedoucí přes horní vratný bod (redukční blok) a pomocí jistících pomůcek (karabina a jistící pomůcka GRI-GRI +). Spolu s instruktorem projdete nácvik efektivního jištění na trenažéru a poté se budete moci vzájemně jistit při překonávání lanových překážek ve výšce 10 metrů.

Sebejištění (viz. foto)

U tohoto typu jištění se lezec jistí sám obdobným způsobem jako na cestách Via ferrata, tzn. krátkou smycí s kladkou, ve které jsou dvě karabiny. Spolu s instruktorem projdete nácvik efektivního jištění na trenažéru a poté se budete moci sami jistit při překonávání lanových překážek.

Komu je program určen?

Kdy máme otevřeno?

DUBEN – ŘÍJEN:

Na objednání: denně od 8 do 20 hodin, programy probíhají na objednávku (alespoň 2 dny předem)

Bez objednání:

LISTOPAD – BŘEZEN: zavřeno

Provoz kanceláře:

Milénova 13, Brno - Středisko volného času Lužánky - pracoviště Lesná

pondělí až pátek, od 8 do 16:30 hodin

Struktura programu

Většina programů v LC PROUD Brno má pevně stanovenou ověřenou strukturu.

Začíná se krátkým blokem aktivit zvaných ICEBREAKERS a DYNAMICS. Jedná se o drobné aktivity zaměřené na navození příjemné atmosféry, vzájemnému seznámení účastníků a zároveň na protažení těla.

Po tomto „rozcvičení" následují NÍZKÉ LANOVÉ PŘEKÁŽKY. Jedná se o překážky do výšky 1 metru nad zemí a slouží k bezpečnému nácviku překonávání překážek. Účastníci jsou rozděleni do malých skupinek a navzájem se jistí.

Dalším bodem programu je obléknutí celotělových úvazků a NÁCVIK JIŠTĚNÍ na trenažéru. Jde o výuku správné a účelné techniky jištění, neboť v LC PROUD se klienti během programu jistí sami. Získávají tak novou dovednost pod vedením zkušeného instruktora.

Jakmile všichni ovládají bezpečné jištění, skupina se přesouvá k hlavnímu bodu programu, jímž jsou VYSOKÉ PŘEKÁŽKY. Většinou začínáme na překážkách INDIVIDUÁLNÍCH - účastník překonává překážku sám (je samozřejmě jištěn). V průběhu programu se skupina dostává i na VYSOKÉ TÝMOVÉ PŘEKÁŽKY - ty jsou záměrně konstruovány tak, aby je člověk nemohl zvládnout sám, a proto je překonává dvojice společně. Důležitou roli zde hraje spolupráce, komunikace a důvěra.

Pokud zbude čas a chuť, je na závěr delších programů připraven skok, tzv. BIG SWING. Je to „bonbónek" pro odvážné. Tato obří 10 metrů vysoká houpačka prověří vaší odvahu, po jejím absolvování však nastává nepřekonatelný pocit euforie.

Jak si program objednat?

Využít můžete náš objednávkový formulář nebo se objednat telefonicky či e-mailem. Objednávka musí obsahovat následující údaje:

Přijde-li na program méně/více lidí, něž jste uvedli v objednávce?

Podle počtu osob přiřazujeme počet instruktorů na program, chystáme určitý počet překážek, úvazků apod. Pokud se počet lidí liší od původní objednávky ± 3 osoby, je nutné nás upozornit nejpozději den před samotným začátkem programu.

Co je v ceně programu?

Co si vzít s sebou?

Lanové centrum PROUD Brno je dobrodružný areál pod širým nebem. Nejvhodnější je sportovní oblečení a pevná sportovní obuv (tenisky, trekkingové boty) dle aktuálního počasí:

Převléknout se můžete u nás.

Je-li špatné počasí?

Program ještě nezačal:

Pokud prší nebo je zataženo a schyluje se k dešti, doporučujeme zavolat na uvedený kontakt daného lanového centra a domluvit se na variantě řešení (odložení programu, přesunutí na jinou hodinu nebo jeho zrušení). Je třeba však zavolat co nejdříve (nejpozději 2 hodiny před začátkem samotného programu), abychom stačili odvolat instruktora/y.

Program už běží:

Pokud začne pršet v průběhu programu, buď se chvíli počká, jedná-li se jen o přeháňku a poté se pokračuje v programu, anebo se po domluvě s instruktorem program ukončí a zaplatí se pouze doba pobytu v lanovém centru (vždy po půl hodinách).

Jakou máme zodpovědnost za klienty?

Po dobu programu v LC přebíráme zodpovědnost za klienta, který se jej účastní. Zodpovědnost se týká oblasti metodiky programu, bezpečnosti a materiálu. Nezodpovídáme za klienty, kteří se programu neúčastní. Každý účastník je navíc pojištěn. Více se dočtete v části bezpečnost.

Co si u nás můžete zakoupit?

V průběhu programu si u nás můžete zakoupit občerstvení (nealkoholické nápoje, dárkové předměty a drobné sladkosti).