Brno

Na stromě

1,5 denní adaptační program vytvořený na míru nově vzniklým třídám ZŠ, který cíleně zapojuje děti, pedagoga i rodiče.

Cena

700 Kč
osoba/program

Město

Brno

Určeno pro

Školy a neziskové organizace

Délka programu

12 h

Počet osob

22-28

Minimální věk:

6

Město
Brno
Určeno pro
Školy a neziskové organizace
Délka programu
12 h
Počet osob
22-28
Minimální věk:
6

Možnosti realizace

Leden Duben Červenec Říjen
Únor Květen Srpen Listopad
Březen Červen Září Prosinec

Popis programu

Adaptační program "Na stromě" byl vytvořen na míru dětem z 1. tříd ZŠ, které jsou několik dní spolu v nové třídě a v nové škole.

Cíl programu

Hlavním cílem programu je pomoci dětem v 1.třídě ZŠ, aby poznaly své spolužáky a hned od začátku školního života se cítili dobře v novém prostředí. Dílčími cíly jsou aktivní zapojení třídního pedagoga do nového kolektivu a společné seznámení rodičů v neformálním prostředí.

Organizace adaptačního programu

Celý program máme rozdělený do 3 bloků:

  • Vzájemné poznání v okolí školy (1. den 8:00 - 12:30 hod)

    Program probíhá v blízkém okolí školy a hlavním cílem je naladění se na sebe. Žáci se seznámí se svými novými spolužáky a s okolím školy. Naučí se vnímat maličkosti ve světě kolem sebe pomocí dětské spontanní hry. Na konci pojmenují svůj největší zážitek z uplynulého dne. V případě zájmu lze v tomto bloku nastavit nově vzniklá pravidla třídy.

  • Velká hra v Lanovém centru (2. den 8:00 - 12:30 hod)

    Program probíhá v Lanovém centru PROUD a jeho okolí. Děti si vyzkouší překonat své osobní hranice a budou spolupracovat na společném úkolu. Dozví se zajímavé informace o některých zvířatech žijících v lese. Naučí se základní informace o životě na stromě. V případě špatného počasí máme v záloze i tzv. "mokrou variantu" progamu ve středisku volného času Lužánky, kde máme k dispozici i velký sál.

  • Společný oheň (2. den 16:00 - 19:00 hod)

    V poslední části programu pohodovou formou zapojujeme rodiče. Cílem je společný a příjemně strávený čas u ohně. Neformální seznámení paní učitelky, rodičů a dětí. Děti společně s instruktorem převypráví uplynulé dva dny, popíší největší zážitky a nachystají překvapení pro paní učitelku. Rodiče se navzájem poznají v neformálním prostředí navzájem i s paní učitelkou. Zažijí příjemné odpoledne s dětmi. Ideální je udělat oheň v blízkosti školy, pokud to ale není možné, tak můžeme nabídnout ohniště nedaleko Lanového centra.

Více fotek z realiazace najdete ve fotogalerii ZDE.

Zajímavosti v programu

Po celou dobu využíváme prvky zážitkové pedagogiky. Od začátku do konce realizace velmi úzce spolupracujeme s třídním pedagogem. Děti během celého programu provází maskot, kterého si po skončení mohou nechat. Zpětnou vazbu a ohlédnutí za zážitky realizujeme jako "tablo", které postupně vzniká a děti si ho po skončení mohou vyvěsit jako vzpomínku na společně strávené chvíle. 

Způsob jištění v Lanovém centru

Během lezení dětí využíváme vzájemné jištění, kdy je lezec jištěn druhou osobou ze země. Děti do 10 let nemohou samy jistit, proto jištění zajišťují jen naši instruktoři. 

Cena programu

Délka12 h
Počet osob22-28
Cena700 Kč
PoznámkaProgram je rozdělen do 2 dnů dle domluvy

Cena zahrnuje: program (celkem 12 hodin ve 2 dnech), vyškolené instruktory, veškerý materiál a pojištění účastníků.