Důležité informace k programům

1. Kde se nacházíme

Lanové centrum PROUD se nachází u Sportohotelu Olympia na Zadově. Jedná se o venkovní areál, který nabízí programy pro skupiny a jednotlivce.

2. Komu jsme určeni

Programy - sebejištění

Jedná se o programy, kde se lezec jistí sám pomocí ferratového setu.

Podmínky pro účast na programu:

4. Jaké překážky u nás najdete

Nízké lanové překážky - na tomto okruhu začínají všichni lezci, naučí se zde zacházet z lezeckým materiálem a jistit se. Okruh tvoří různé druhy překážek (síť, kladina atp.) tak aby jste se dobře připravili na cokoliv, co Váš čeká výše. Poslední dvě překážky na tomto okruhu jsou lanovky. Na tomto okruhu je cekem sedm překážek a jeho zdolání Vám bude trvat přibližně 15 minut.

Střední okruh - Po té co projdete zaškolením na nízkém okruhu si můžete troufnout již do korun smrků. nejvyšší bod tohoto okruhu je ve výšce 11 metrů, ale nemusíte se bát, výšku zjjískáváte postupně. Na třinácti překážkách, kde každá vyžaduje jiný způsob překonání, dokonale prověříte svoji vynalézavost a obratnost. Odměnou Vám budou dvě závěrečné lanovky v délce 30m a 50m. Přelezní tohoto okruhu společně s nízkými lany Vám zabere cca 50-90minut.

Vysoký okruh - Tento okruh ocení všichni co mají rádi pohyb a výzvy. Toto je náš nejdelší okruh se čtrnácti překážkami, včetně různých druhů lanovek. Jsou zde překážky které vyžadují obratnost, jiné rovnováhu či sílu. Zároveň je teno okruh ideální pro pořízení lezeckých fotogtafií Vaším doprovodem ze země. Doba lezení všech tří okruhů je cca 90-150 minut.

4. Provozní doba

Provozní doba lanového centra na Zadově je aktuálně k dispozici v novinkách.

5. Kdy je nutno objednat program předem

Pokud chceme mít celý areál pouze sami pro sebe nebo jste větší skupina (cca 20 osob), je nutné provést objednávku minimálně den předem.

Programy lze objednat e-mailem nebo na telefonním čísle 734 785 445. V případě zrušení programu nebo změny termínu nás kontaktujte v předstihu.

6. Co si vzít s sebou

Vhodné je sportovní oblečení a obuv s ohledem na aktuální venkovní teploty. Veškeré horolezecké vybavení je v ceně programu.

Chladné počasí: více tenčích vrstev, které se dají během programu odkládat, čepice a rukavice, které Vám umožní manipulaci s karabinami a kladkou.

7. Pojištění účastníků

Každý účastník programu, který vede vyškolený pracovník Lanového centra PROUD je pojištěný. V rámci programu je nutné dodržovat provozní řád.

8. Garance kvality

  1. Všichni instruktoři LC PROUD jsou odborně vyškoleni.
  2. Lanová centra PROUD jsou vystavěna ve shodě s mezinárodně platnými standardy ACCT.
  3. Zásadní používání karabin s pojistkou.
  4. Používání výhradně celotělových úvazků.
  5. Pravidelné kontroly opotřebení materiálu.
  6. Používání výhradně certifikovaného materiálu vhodného právě pro účely LC.
  7. Dobrovolnost při účasti na programu.