Legie

Branný závod pro střední školy

Aktuality

Oblastní kola proběhnou v roce 2020 v těchto městech: Praha, Olomouc, Brno. Více informací o soutěži a přihlášky naleznete ZDE.

Co jsou Legie a pro koho jsou určeny

Legie jsou týmový branný závod šestičlených družstev určený pro SŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií. Jsou součástí projektu "Legie 100", tedy oslav sto let od vzniku československých legií (1914). Soutěžní disciplíny jsou inspirovány výcvikem legií v rozličných částech světa pro různé typy bojišť. Týmy tedy mohou očekávat úkoly, které prověří jejich fyzickou připravenost, spolupráci, schopnost řešit logické úkoly či prolomit nepřátelské šifry a neméně důležitá je v závodu také znalost dobových reálií.

Právě na poslední jmenovaný úkol se studenti připraví již ve škole. Každé z oblastních kol je věnováno některým z osobnostní lokálního odboje. Studenti si připraví prezentci, která jim přinese body do celkového bodování. Nabyté informace a znalosti následně zůročí během celého soutěžního dne.

Soutěž organizuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Lanovými centry PROUD

Rok 2020 bude 7. ročníkem tohoto závodu. Na realizaci jednotlivých kol se kromě ČSOL a LC PROUD podílejí i kluby vojenské historie. Každý z těchto subjektů má na starosti některá ze soutěžních stanovišť. Pro inspiraci se můžete podívat na reportáže a fotky ze sesterské soutěže Battlefield, určené pro ZŠ.

Facebook ČSOL

Přihlašování

Díky podpoře našich partnerů je účast pro všechny týmy zdarma.
Přihlašování na Legie 2020 je již otevřeno (online přihláška). Pro dotazy nebo informace nás prosím kontaktujte:

Brno +420 607 111 477 brno@lanovecentrum.cz
Olomouc +420 605 215 348 olomouc@lanovecentrum.cz
Praha +420 605 215 396 praha@lanovecentrum.cz

Partneři

Účast v soutěži je pro všechny týmy zdarma. Velmi rádi bychom tuto skutečnost zachovali i nadále. Pokud tento závod chcete podpořit, nebo víte o někom, kdo by rád závod podpořil, kontaktujte nás prosím. Děkujeme.

ČSOL - František Bobek +420 734 315 626 bobek@csol.cz