Battlefield Jana Kubiše a Josefa Gabčíka - Pocta statečným z Resslovy ulice

Aktuality

V roce 2020 proběhnou oblastní kola v Praze, Olomouci a Brně. Více informací o soutěži a přihlášky nalaleznete ZDE

Co je Battlefield a pro koho je určen

Battlefield je branný závod šestičlenných týmů určený pro žáky II. stupně ZŠ a odpovídající ročníky víceletých gymnázií.

Soutěž je inspirovaná výcvikem našich parašutistů ve Velké Británii během druhé světové války. Týmy tedy mohou očekávat úkoly, které prověří jejich fyzickou připravenost, spolupráci, schopnost řešit logické úkoly či prolomit nepřátelské šifry a prověří také znalost dobových reálií.

Právě na poslední jmenovaný úkol se žáci připraví již ve škole. Každé z oblastních kol je věnováno některým z osobnostní lokálního odboje. Žáci si předem připraví prezentci, která jim přinese body do celkového bodování. Nabyté informace a znalosti zúročí během soutěžního dne.

Soutěž organizuje Československá obec legionářská ve spolupráci s Lanovými centry PROUD

Rok 2020 bude již 10. ročníkem tohoto závodu. Na realizaci jednotlivých kol se kromě ČSOL a LC PROUD podílejí i Kluby vojenské historie. Každý z těchto subjektů má na starosti některá ze soutěžních stanovišť. Pro inspiraci se můžete podívat na reportáže a fotky z minulých ročníků:

Facebook ČSOL

Přihlašování

Díky podpoře našich partnerů je účast pro všechny týmy zdarma.
Počet týmů na jednotlivé soutěžní dny je omezen. Přihlašování na Battlefield 2020 je již spuštěno (online přihláška). Pro případné dotazy nebo informace nás prosím kontaktujte:

Brno +420 607 111 477 brno@lanovecentrum.cz
Olomouc +420 605 215 348 olomouc@lanovecentrum.cz
Praha +420 605 215 396 praha@lanovecentrum.cz
Harrachov +420 603 777 255 harrachov@lanovecentrum.cz

Partneři

Účast v soutěži je pro všechny týmy zdarma. Velmi rádi bychom tuto skutečnost zachovali i nadále. Pokud tento závod chcete podpořit, nebo víte o někom, kdo by rád závod podpořil, kontaktujte nás prosím. Děkujeme.

ČSOL - František Bobek +420 734 315 626 bobek@csol.cz